Oto Koltuğu Satın Alırken...

Seçimlerinizi Bilin...

 

 Çocuğunuzun bir üst koltuk grubuna geçmeye hazır olup olmadığını kontrol edin!

1

Çocuğunuzun ağırlık sınırını geçtiğinde yada başı ana kucağının üst kısmından daha yüksekte duruyorsa Grup 0+ ana kucağından arkaya bakan koltuğa geçmelisiniz.

Dış gövdenin üst köşesi, yaklaşık olarak çocuğunuzun göz seviyesinde ise ya da çocuğunuzun ağırlık sınırını geçtiyse öne dönük Grup0+/1 ya da 1 koltuğuna geçmelisiniz.

Grup 2/3 koltuğa erken geçmeyin, çünkü bu koltuklar daha büyük yaştaki çocukların oturması için daha geniştir. Ayrıca küçük yaştaki çocukların omuzları, yetişkin emniyet kemerine güvenli bir şekilde bağlanmayacak kadar küçüktür. Küçük bir çocuk, özellikle de seyahat sırasında uyuduklarında kemerin altından çok rahatlıkla kayıp düşebilir.

 

 

 Herhangi bir ana kucağı ve oto koltuk almadan önce; R44/04 onayını kontrol edin. Bu araç koltuğunun Avrupa güvenlik standartlarına tamamen uygun olduğunu gösterir.

1

1

ARACINIZDA HANGİ KURULUM SİSTEMİ ÇALIŞACAKTIR.
1997 yılınca ISOFIX’i tasarladığımızdan beri dünya çapında çoğu ülkede araç koltuğu kurulumunda bir standart haline gelmiştir. Kurulum hatalarına yönelik riskleri önemli ölçüde azaltır ve ana kucağının araca yerleştirilmesini ve araçtan çıkarılmasını kolaylaştırır. Her zaman ISOFIX’li koltukları tavsiye ediyoruz. 
- ISOFIX Volkswagen ile birlikte geliştirdiğimiz çığır açan teknolojimiz araç koltuklarına kolay ve doğrudan bağlantı kurmamızı sağlıyor
- IISOFIX+ ISOFIX sistemimizin en son geliştirilen modeli, sabitliği sağlamak ve yan darbeleri absorbe etmek için üstte bulunan V-Tether ankrajlarının yanı sıra yan haraketleri sınırlandıran daha geniş konnektörler kullanır.
- ISOFIT Gelen darbelere karşı çocuğunuzu korumak için hem ISOFIX hem de araç koltuğu kemerini kullanarak Grup 2/3 araç koltukları için özel olarak tasarlanmıştır.
Araç emniyet kemeri; Koltuğunuzu bağlamak için aracın 3 noktalı emniyet kemerini kullanma.

 

1
11

1

Ne tür emniyet kemeri sunuyor?

5 noktalı emniyet kemeri, 3 noktalı emniyet kemeri veya araç emniyet kemeri. Britax’ta  5 noktalı emniyet kemerinin, bebeklerden yürümeye başlayana kadar seyahat etmenin en güvenli yoludur.

ISOFIX kurulumunu sunmakta mıdır?

Araç koltuğunun kolay ve doğru kurulumu için her zaman ISOFIX koltuğu tavsiye ediyoruz

Gelişmiş yan darbe koruması sağlıyor mu?

Küçüklerimizi korumak için sürekli olarak yeni teknolojiler üzerinde çalışıyoruz. Yan darbe koruması konusunda D-SIP, SI-PAD, esnek ve ayarlanabilir  SICT gibi koruma özellikleri mevcuttur.

 

1
1

1

Üstün nitelikli baş ve boyun koruması sağlıyor mu?

Koltuklarımızın tamamı çocukların konforu ve güvenliği için koruyucu bir baş dayanağı veya baş desteği sağlamaktadır. Grup 2/3 koltuklarının güvenlik standartlarını yeni bir düzeye taşımak için önden  gelen bir darbede çocuğunuzun boynuna gelen etkileri azaltan XP-PAD’i tasarladık.

Güçlendirilmiş karın koruması sunuyor mu?

5 noktalı bir emniyet kemeri, bebeğinizi be yürümeye yeni başlayan çocuğunuzu koltuğundan sıkıca tutar ve baskıları 5 noktaya dağıtır.

Daha büyük çocuklar için ekstra 4. Bağlantı noktasıyla SecureGuard, yetişkin karın kemerinin leğen kemikleri üzerinde ideal konumda kalmasına ve karın bölgesindeki baskıları %35’e kadar azaltmaya yardımcı olur.

ÇOCUĞUNUZUN GERİYE DÖNÜK OLARAK DAHA UZUN SÜRE OTURMASIN İSTER MİYDİNİZ?

Yürürlükteki mevzuat(ECE R44/04), en az 9 aylık yada 9 kg’a kadar olan bir çocuğun geriye dönük olarak oturması gerektiğini belirtmektedir. Bununla birlikte, Britax olarak çocuğunuzun, aracınız ve yaşam şekliniz buna imkan sağladıkça çocuğunuzun geriye dönük seyahat etmesini tavsiye ediyoruz.

Temmuz 2013’ten beri yürürlükte olan yeni bir düzenleme bulunmaktadır.(ECE R129) Bu yeni düzenleme asgari 15 aya kadar geriye dönük oturmayı zorunlu kılmaktadır.