ISOFIX Nedir

 

ISOFIX Nedir

   

ISOFIX sistemini 1997'de VW ile birlikte geliştirdik. Bu, şu anda araçlardaki çocuk koltukları için uluslararası bir montaj standardıdır. ISOFIX, sadece yetişkinlere yönelik koltuk kemerleri kullanmak yerine, çocuk koltuklarını aracın gövdesine sağlam bir şekilde bağladığı için montaj hatalarını azaltır ve çocukların güvenliğini muazzam bir şekilde arttırır.


Güvenlik konusundaki en son yeniliğimiz

ISOFIX+ koltuklarında, koltuğun stabilitesini arttırıcı üçüncü bir bağlantı noktası ekleyen bir top tether olan V-Tether ilavesiyle birlikte ISOFIX montaj sistemi kullanılır

Bir kaza durumunda akıllı V-Tether teknolojimiz, çarpışmada oluşan kuvvetlerle orantılı darbe kuvvetlerini emer ve çarpışma durumunda ortaya çıkabilecek her türlü ileri yöndeki ve dönme hareketini önemli ölçüde azaltır. Çocuğunuz için daha da fazla koruma.

.

Arabamda ISOFIX var mı?

Bu sembolü arayın, bu sembol arabanızda ISOFIX bağlantı noktalarının nerelerde olduğunu gösteri

Neden beş noktalı kemer kullanılıyor?
5 noktalı kemer takımı sistemi, pelvis ve omuz bölgeleri aracılığıyla, çocuğunuzun hareket etmesini tamamen engeller ve her yönde sıkı bir şekilde emniyete alır. Bir çarpışma durumunda kemer, darbe kuvvetlerini beş temas noktası üzerinden
eşit bir şekilde dağıtır ve yaralanmayı minimuma
indirir

 

 

Eksen Mili Bağlantılı

BRITAX ISOFIX

Güvenliği arttırmak için daima yeni yöntemler arayışındayız. Önden ve arkadan çarpmalarda, Eksen Mili Bağlantısı sistemimiz çocuğunuzun aniden ileri doğru hareket etmesini engeller, sadece çocuğunuzun maruz kaldığı kuvvetin miktarını azaltmaz, aynı zamanda kafasını aracın iç kısmında bir yere çarpma olasılığını da azaltır.