Britax-Römer Markası

 

Britax, 50 yıl önce ilk çocuk güvenlik sistemini piyasaya sürdü. Britax,1960’lı yıllarda Avrupa’nın lider OEM sağlayıcısı olarak otomobiller için fren, emniyet kemeri, araç ışıklandırması ve kask gibi güvenlik ürünleri üretmeye başladı. Emniyet kemerlerinin güvenlik elemanı olarak ve kabul görmesi savaş döneminde kullanılması ile başladı

 

Britax, bu ihtiyacı ilk fark eden ve üretilentüm araçlarda kullanılmasını teklif eden şirket oldu.1960’lı yıllarda Britax ve yan kuruluşları Volkswagen, Opel ve Audi gibi Avrupalı otomobil üreticilerinin ana tedarikçisi olarak hizmet vermeye başladı.

Britax, bu ihtiyacı ilk fark eden ve üretilen tümaraçlarda kullanılmasını teklif eden şirket oldu.
1960’lı yıllarda Britax ve yan kuruluşları Volkswagen,
Opel ve Audi gibi Avrupalı otomobil üreticilerinin ana tedarikçisi olarak hizmet vermeye başladı

 

 

Britax 1966 yılında güvenlik konusundaki uzmanlığını İngiltere ve Almanya’da otomobil içindeki çocuk güvenliği konusunda genişletti. İngiltere’de, ilk oto koltuğumuz olan ve kırmızı, mavi ve gri renkleri bulunan Britax Star Ride, 5-noktalı emniyet kemeriile 6 aydan 5 yaşa kadar kullanılabiliyordu. Galaxy Harness ise 5 ile 11 yaş arası çocuklarda kullanılan yetişkinemniyet kemer sistemiyle kullanılmaktaydı.

Lufki ise 1966-67 yıllarında Ulm, Almanya’dagenç bir baba ve Römer çalışanı ola Hermann Wetter tarafındageliştirildi Çocuk oto koltuğu fikri, Hermann Wetter’in yeni doğmuş kızını Viyana’dan Ulm’e bir karton kutu içerisinde arka koltukta getirmesi ile çıktı.
Eşinin de uyarısıyla, bebekleri için daha güvenli bir ulaşım şekli geliştirmek istedi. Lufki, mavi ve kırmızı renklerde üretilmiş şişme bir oto koltuğu idi. Wetter tasarımını geliştirip daha güvenli bir oto koltuğu üretilinceye kadar, Lufki’den sadece birkaç yüz adet üretildi.

1969’da, Peggy üretildi.
Peggy, Almanya’nın en ikonik ve en çok tanınan ürünlerinden biridir. 1970 ve 1980’lerde, çocuk ve araç güvenliği, siyah ve turuncu renklerdeki oto koltuğu ile eş anlamlıydı.
Bu oto koltuğu, Britax Römer tarafından 30 yıldan uzun süre ile üretilmeye devam edildi.

 

 

Geçmişinde sadece bebek arabası üretimi bulanan diğer oto koltuğu üreticilerinin aksine, Britax Römer tecrübesini tamamen otomotiv ve güvenlik sektöründe geliştirmiştir. Britax, otomobil güvenliği konusunda uzmanlığını ve bilgi birikimini çocuk oto koltuğu ve güvenliğine aktararak sektörde referans noktası haline geldi.

 

Britax stratejik bir kararla tüm odağını çocuk oto koltuğuna çevirmeye karar verdi ve 1970’lerin başında da Römer ile birleşti. Sektördeki uzun yolculuğu Britax’ı çocuk oto koltuğuna yöneltmiş olsa da çok açık bir şey var ki: yolcu güvenliğini sağlamak DNA’mıza işlemişti.

 

Tüm oto koltuklarımız için birinci önceliğimiz görünüşlerinin güzel olması değil, ebeveynleri seyahat özgürlüğü verecek güvenli ve konforlu bir sürüş sağlamaktır. Geçmiş olduğumuz yarım asırdır bizi en farklı kılan ilklerle dolu yenilikçi teknolojimiz, üstün araştırma ve test yapabilme kabiliyetimiz ve otomotiv sektöründeki uzun soluklu iş birliklerimizdir. Her zaman sınırlarımızı zorlayarak kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz – size çocuklarınızla özgürce ve sınırsız seyahat yapma imkânı sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz.