CEO YAZISI
CEO YAZISI

Otomotiv gibi dinamik bir sektörde girişimci olmayı özümseyerek 35 yıldır sektörde gücünü sürekli arttırarak varlığını devam ettiren İtameks, coşku ve tutkuyla hareket ederek, yüksek performanslı iş sonuçları ile önemli başarılara imza atmıştır.

İtameks’in, 1982 yılında ilk markası olan Pufi ile koltuk kılıfı üretimi ve perakende satışı yaparak başlayan yolculuğu, günümüzde otomotiv perakende sektöründe ulusal ve bölgesel pazarlarda Pufi markası ile güçlü bir oyuncu haline gelmiştir.

İtameks, 2007 yılında OEM / OES stratejisini yenilemiş ve global pazarda yerini almıştır. 2007 den günümüze kadar olan süreçte farklı malzeme ve prosesten otomobil paspası, ürün geliştirmesini, üretimini ve satışını yapan İtameks global bir oyuncu olmuştur. Bugün, otomotiv yan sanayi sektöründe; Avrupa’nın en büyük 2. Otomotiv paspas üreticisi olan ve ISO TS 16949 belgesine sahip olan İtameks, birçok Global ve bölgesel otomotiv markasının Tier 1 tedarikçisi konumunda olup, Toyota, Lexus, Hyundai, Kia, Infinity, Honda, Opel, Renault, Dacia PSA ve Jaguar Land-Rover gibi OEM ve OES markaları arasında güvenilir bir Global çözüm ortağı olarak kabul edilmektedir. Dilovası’nda faaliyete geçecek yeni fabrikası Avrupa’nın en büyük paspas üretim merkezi olacaktır.

Çocuk Gereçleri sektöründe; İtameks’in 1996 yılında Römer markası ile başlayan çocuk güvenlik gereçleri alanında ki çalışmaları, 2007 yılında çocuk gereçleri sektörüne yatırım kararı alması ve bu karar sonucunda yarattığı Koala markası ile devam etmiştir. Koala markası şu anda ulusalda ve bölgeselde çocuk gereçleri alanında Pazar lideri haline gelmiştir. 2013 yılında distribütörlüğünü aldığı 4moms markası ile ürün grubunda piyasayı daha da hakimiyeti altına alan İtameks, bu alanda Pazara yön veren bir firma haline gelmiştir.

Avrupa ve Amerika’da kendi ürün gruplarıyla büyümeyi hedefleyen İtameks,

·         Bu lokasyonlarda temsilcilikler açarak,

·         Bütün olası otomotiv spesifikasyonlarını kapsayacak şekilde TPE enjeksiyon gibi yeni proseslere yatırım  yaparak,

·         Operasyonlar ve ileri mühendislik tekniklerine yatırım yaparak,

·         Düşük maliyet yapısıyla rekabet avantajı yaratarak,

Otomotiv yan sanayide, üretim ve tedarik zinciri mükemmelliği ile ileri mühendislik uygulamaları yaparak müşteri beklentilerinin üstünde, sadece Avrupa’da değil, tüm dünyada lider bir şirket olacak.  İtameks, vizyonu ışığında Türkiye’nin üretim gücünü, global alanda yükseklere taşımayı ve bu katkının sürdürülmesi için tam bağlılık göstermeyi hedeflemektedir.

İsmail Yalçın DELEMEN

İtameks, İcra Kurulu Başkanı